Fitnesspark

cropped-1.png

Siłownia zewnętrzna – wydzielone, ogólnodostępne miejsce (często ogrodzone), wyposażone w zespół urządzeń rekreacyjnych zainstalowanych na stałe na lub za pomocą których użytkownicy bez nadzoru i bez pomocy z zewnątrz, mogą ćwiczyć w celu utrzymania lub poprawy ich zdolności fizycznych i intelektualnych.

Zalety zewnętrznych siłowni:

  1. Jest dostępna dla każdego (dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób
    starszych, osób niepełnosprawnych).
  2. Wzmacnia kondycje fizyczną i koordynację.
  3. Poprawia nastrój.
  4. Wycisza wewnętrznie poprzez aktywność na świeżym powietrzu.
  5. Ułatwia nawiązywanie i utrwala nie kontaktów międzyludzkich.
  6. Wpływa pozytywnie na poprawę zdrowia.
  7.  Przy odpowiednim doborze ćwiczeń działa rehabilitacyjne.
  8. Darmowa rozrywka

U Ż Y T K O W A N I E

Uradzenia przeznaczone są do rekreacyjnego treningu. Ćwiczenia wykonywać należy zgodnie z instrukcją przymocowana na każdym urządzeniu, a ich intensywność dopasować do indywidualnej kondycji osób ćwiczących. Z powodu nieprawidłowego lub zbyt intensywnego treningu mogą występować kontuzje lub urazy zdrowia.

Należy na terenie siłowni przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zachowywać zdrowy rozsądek. Urządzenia siłowni zewnętrznej przeznaczone są dla dorosłych i dzieci od 10 roku życia. Dzieci do 14 roku życia powinny pozostać pod opieką dorosłych opiekunów. Na terenie siłowni zabroniona jest jazda na rowerze i gra w piłkę. Zabronione jest także, spożywanie alkoholu (wykonywanie ćwiczeń przez osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających), wspinanie się na urządzenia (grozi niebezpiecznym upadkiem), czy np. wprowadzanie psów.

Przed użytkowaniem należy zapoznać się z instrukcją sposobu ćwiczenia na konkretnym urządzeniu. Na stanowisku1-osobowym może ćwiczyć tylko 1 osoba. Maksymalne obciążenie urządzenia to 120 kg. Na terenie siłowni zewnętrznej powinien być podany kontakt do administratora obiektu, tak by osoby ćwiczące, przebywające na siłowni, mogły zgłosić nieprawidłowości lub ewentualne uszkodzenia.

Minimalne strefy bezpieczeństwa to 150 cm od najbardziej wysuniętej krawędzi urządzenia.

Materiał: stal ocynkowana i dwukrotnie malowana proszkowo. Główna rura konstrukcyjna średnica 140 mm x 3 mm. Pozostałe średnice 88, 60, 48 lub 32 mm, grubość ścianek 2,75 mm. Śruby osłonięte zaślepkami. Kolorystyka urządzeń szaro/srebrno-żółta.

Wszystkie wyroby spełniają wymagania bezpieczeństwa zawarte w: PN-EN 1176-1:2009, PN-EN 1176-7:2009, PN-EN 957-1:2006

 

Maksymalna waga użytkownika 120kg.